Triibulise lõnga värvimine ahjus


Sa vajad:

1. keri lõng vihti, näiteks ümber kahe tooli seljatoe. Mida pikem on viht, seda pikemad jäävad värvijooksud.  Selle vihi pikkuseks oli umbes 6 meetrit. Kinnita viht hästi mitmest kohast lõdvalt nööridega. Siis ei lähe lõng sassi Kui seod liiga kõvasti, ei pääse värv ligi.
2.Pese lõng käesoojas vees, et eemaldada igasugused viimistlusmaterjali jäägid. Pigista liigne vesi välja, kuid ära mulju.
3. Lahusta värv 0,5 l kuumas vees. Kurna läbi marli. Lisa 2 spl. soola ja 2 spl. 30% äädikat. Kui värvilahust jääb üle, saab seda edukalt pimedas kapis säilitada.
4. Aseta märg lõng küpsetuspaberiga kaetud küpsetusplaadile, alla võid panna veel kihi fooliumit et plaati kindlalt kaitsta.
5. Tupsuta lõng värviseks. Selleks sobib näiteks svammpintsel. Väga oluline on, et värvi on piisavalt, et katta kõik kohad aga mitte nii palju, et alla tekiks loik, siis värvid segunevad. Mina tupsutasin pool vihti kollase ja pool punase värviga. Keskele tekitasin igaks juhuks väikese küpsetuspaberist künka, et plaadile kogunenud värvid ei seguneks. Kui ebaühtlaselt tupsutada jääbki lõng selline kirjumirju nagu pildil näha.
6. aseta lõng plaadiga külma ahju. Keera ahi sisse 80-85 kraadi peale. Kui ahi on saavutanud selle temperatuuri, siis hoia veel 30 min ahjus. Lülita ahi välja, hoia ahjus kuni materjal on umbes käesoe. Siis loputa liigne värvivedelik samal leige veega välja.

Omavärvitud asju pestes kasuta jahedamapoolset vett ja ära leota!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s