Kristallvaigust ehete valmistamine


Kristallvaik on vedel plastmass, mis muutub kõvendaja lisamisel tahkeks. Kristallvaigust saab valmistada erinevaid ehteosi, kasutades kaunistuseks pilte, helmeid, lilli, putukaid. Lisanditeta kristallvaik on värvitu ja läbipaistev.

1. Golden Flowers Japanese Origami Paper Glass Tile Pendant, 2. Button Resin Pendants, 3. New Resin Bracelet, 4. 002, 5. Silver Glitter Resin Hoops, 6. resin bangles

Töö käik

  • Kata töötasapind ajalehe, küpsetuspaberi või muu kattega. Tugeva lõhna tõttu on hea kui ruumi saab lihtsalt ventileerida. Soovitav on kanda kindaid.
  • Sega omavahel sobiv kogus kristallvaiku ja tugevdajat vastavalt tootja juhistele.  Kui tugevdajat on rohkem kui ette nähtud tekivad pinnale tilgad ja värv muutub, kui tugevdajat on liiga vähe jäävad esemed roheka varjundiga.
  • Vala vormi. Vormiks sobivad spetsiaalsed kristallvaigule mõeldud vormid ja silikoonvormid. Kindlasti ei sobi PVC-d sisaldavad vormid.
  • Soovi korral lisa värvianet. Värvaineks võib kasutada erinevaid klaasivärve, spetsiaalseid kristallvaigule mõeldud värve, pigmente, sädeluspulbrit.  Vormi võib lisada ka muid väikeseid esemeid: metallkaunistusi, helmeid, litreid.
  • Lase kuivada. Vorm soovitatakse katta karbiga, et tolm värske vaigu pinnale ei kinnituks. Paari tunni jooksul vedelik tahkub, kuid õige tugevuse saavutab ese paari päeva jooksul. Enne pole mõtet seda väga liigutada, kuna kriimustused jäävad kergesti pinnale.
  • Pärast vormist väljavõtmist võib servad viimistleda peenikese liivapaberi, küüneviili vms. Mida peenem on liivapaber seda kaunim tulemus.
  • Aukude puurimiseks on parem kasutada käsipuuri, kuna akudrell tekitab liialt kuumust ja võib eseme sulatada. Aukude puurimise asemel võib riputusaasad jm ka taha kleepida või valamise ajal eseme sisse lükata. Samamoodi võib kristallvaigu valada valmis alusele – metallist, savist….
  • Töödeldud ehteosa võib katta laki või õhukese kihi kristallvaiguga- see annab esemele lisasära.

Mõned juhendmaterjalid veebiavarustest:

Ideed ja sammsammulised juhised : http://skinnerstudio.blogspot.com/

Ideed: http://serenakuhl.blogspot.com/

Decoupage+kristallvaik: http://pennydog.wordpress.com/2010/08/21/resin-meets-decopatch-pendant-tutorial/

Metallraamis vahetüki valmistamine: http://www.beadingdaily.com/blogs/daily/archive/2010/02/10/8-easy-steps-for-making-resin-jewelry.aspx

Video pildiga ehete valmistamisest:

Advertisements

One thought on “Kristallvaigust ehete valmistamine

  1. Küsimus: siin videos pildiga ehete valmistamisest katab mees pildi kokku “Mod Podge”-ga. Kas seda saab kusagilt Eesti poodidest või millega võib seda asendada?

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s