Heegeldatud motiividest kott


Materjal Novita Puro Batik, 1 tokk

Heegelnõel 2,5 mm

Koti suurus 18×22 cm

See kott on heegeldatud kahe erineva suurusega ringidest, mis on heegeldatud sama skeemi järgi. Väikeste ringide puhul on heegeldatud2 rida sambaid ja suure ringi puhul 4 rida. Motiivi alustuseks heegeldada 4 silmusest heegelahel ning ühendada see ringiks. Jätkata vastavalt skeemile. Ühendamiseks võid jätte lõnga katkestamisel pikemad
ühendusotsad.  Sirge all- ja ülaääre saamiseks heegelda suurte ringide vahele väikesed poolringid. Heegelda alustuses kolmest ahelsilmusest ring ning heegelda poolring edasi-tagasi.

Motiivid on omavahel ühendatud heegeldamise käigus. Kokkuheegeldamisel on väike ring jaotatud mõtteliselt ruuduks (4 külge igal 6 silmust) ning suur ring kaheksanurgaks (8 külge, igal 6 silmust). Kokku heegeldamiseks on “ühendusõmbluse” sambad heegeldatud läbi kõrvalmotiivi viimase rea sammaste. Nii jääb pind küll veidi reljeefne, kuid mitte paksude õmblustega. Sellise meetodi puhul tuleb heegelnõel pista enne iga järgmise samba alustamist läbi kõrvalmotiivi vastava silmuse.
Suuremate ruutude ja kaheksanurkade heegeldamisel tasuks siiski heegeldada motiivid, mille kasvatuskohad on vastavalt neljas või kaheksas kohas, kuna suurema silmuste arvu puhul hakkavad kaarjad küljed pinna sees lainetama.

Koti valmistamiseks läks vaja:

9 suurt motiivi

12 väikest motiivi

4 suurt poolikut motiivi

4 väikest poolikut motiivi

Motiivide paigutus on lähemalt näha siin fotol.

Koti ülaäär on üle heegeldatud kahe rea kinnissilmustega, samuti õlarihm.

Kotil on sees lukuga vooder. Voodri panemiseks õmblesin valmis eraldi lukuga voodrikoti ja kinnitasin selle siis servast heegeldatud koti külge. Seda võib teha nii käsitsi kui masinaga. Voodrikoti õmblemisel arvestada, et õmblused jäävad väljapoole (voodri ja pealistüki vahele).

Juhiseid voodri õmblemiseks:

Line a Knit Purse Lihtne õpetus kootud kotile voodri õmblemiseks

Crocheted bag lining Üksikasjalik juhend heegeldatud kotile lukuta voodri õmblemiseks

Mahuka lukuga koti õmblemine Üksikasjalik juhend koti õmblemiseks. Siin on hea juhis kuidas õmmelda lukku mahukamale kotile, millel on ka küljeosa lai.  Heegeldatud koti lukuosa on õmmeldud sama idee järgi, kuid luku kõrval paknev riba on tehtud palju kitsam.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s