Jaanalinnu rasv ja sellest tehtud kreem


Jaanalinnurasva või -õli kasutasid nahakahjustuste raviks loodusrahvad juba 3000 aastat tagasi. Tänu oma tugevale immuunsüsteemile põevad täiskasvanud jaanalinnud äärmiselt harva.

Jaanalindude, emude ja nandude rasv on mitmekülgse toimega. Hobipunkti valikus on Eestimaine jaanalinnu rasv, mida saab kasutada nii kulinaarias kui kosmeetika ja seebi tegemisel.

Jaanalinnu rasv sisaldab valuvaigistina mõjuvat kortisooli, aga ka  rasvhappeid (omega 3, 6, 7 ja 9), aminohappeid ja vitamiine A, D, E ja F.

Jaanalinnurasv sobib kahjustatud ja ülitundliku nahaga inimestele, abi on leitud ka psoriaasi ning ekseemi ravis.

Jaanalinnu rasv  aitab nahal kahjustusest taastuda ja seda ülikiiresti. Ta vähendab valu ja põletikku, imendub kiiresti nahka ja oma soojendava toime abil vähendab ka liigesvalusid, teda on kasutatud edukalt karpaalunneli sündroomi ravis. see aga on paljude usinate kudujate “kutsehaigus”.

Jaanalinnurasva soovitatakse kasutada päikesepõletuse, psoriaasi, ihtüoosi, operatsioonijärgsete haavade, lõhenenud kandade, lamatiste ja sinikate korral.

Tervendamiseks tuleb jaanalinurasva või sellest valmistatud tooteid tarvitada regulaarselt, toime võib küll tunduda hetkeline, kuid mõju  avaldub parimal moel nt  7 päeva pärast. Jaanalinnurasvaga salvi tuleks haigele kohale kanda mitu korda päevas. siiski võin oma kogemusele toetuda ja väita, et ketendavad küünarnukid püsisid peale hommikust määrimist siledad ja pehmed õhtuni.

Salv jaanalinnurasvaga: retsept

10 g mesilasvaha

30 g kakaovõid

70 g avokaadoõli

30 g jaanalinnurasva

6 g e-vitamiini

1 ml petitgrain eeterlikku õli – varjab hästi jaanalinnurasva “loomset” lõhna, kasutada võib ka mõnda teist eeterlikku õli, mille toime ja lõhn sobivad.

Sulata vaha ja võid, lisa õli. Mikserda ja jahuta segu 30 kraadini. Sega juurde jaanalinnurasv ning aktiivained. Jälgi, et kreem oleks ühtlane, jahtunum osa kipub anuma põhja jääma.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s