Juhend tekstiilivärvidega koti maalimiseks


Selle tööjuhise autor on Mareli. Mareli tehtud töid saab imetleda tema blogis

Maalitud koti toorikuks on kasutatud Hobipunktis müüdavaid puuvillased kotte. Sobivad nii väikesed kinkekotid, pudelikotid, kui ka suuremad kotid.

Värvideks on kasutatud Lefranc&Bourgeois  tekstiilivärve.

Tööjuhend:

1. Kõigepealt mõtle välja kavand, mida kotile maalida soovid. Joonista see sama suurele paberile, kui on koti pind. Kui algul joonistad hariliku pliiatsiga ja oled parandused-kustutused ära teinud, tee joonis üle musta vildika või markeriga. Kuna puuvillased kotid on õhukesed ja paistavad läbi, saad kavandi pista koti sisse ja läbi riide joonistada mustri koti peale.

2. Vali värvid ja otsi välja pintsel. Pintsel on hea võtta väiksem, sellega saab katta ka suuremaid pindu. Sobilik on  kõvem pintsel. Kuna värvid on suhteliselt kallid, või piirduda ainult põhivärvidega: punane-kollane-sinine. Vaja võib minna ka valget värvi.

3. Võta mõni vana topsiku kaas kasutusele värvide segamiseks, veega lahjendamiseks (kui vaja)  ja tuubist välja pigistamiseks. Arvesta, et sellist “paletti”  saab kasutada ainult korra, sest teistkordel kasutamisel sulab vana värv üles ja jätab uue värvi sisse tükke.

Kindlasti aseta koti sisse ka mingi “vaheriie”, et värv ei läheks läbi ja ei rikuks teist koti poolt. Mina kasutan fooliumit või kiletükke, sest tavaline paber sulab-kleepub värvise koti külge ja hiljem ei tule enam lahti, vaid jätab koledad paberitükid koti sisemusse.

4. Värvima asudes kata esmalt suuremad pinnad taustatooniga, näiteks kahe erineva (heleda ja tumedama) tooniga maasikad. Kui värv on väga paks, võid lisada ka tilga vett, aga ära üle pinguta, sest vedelat värvi on küll lihtsam kangale kanda, kui see tuleb ka väga kergelt siis läbi koti kanga ja ei jää mitte ilus.

5. Nüüd lase need maasikad kuivada ja asu värvima lehti.

6. Kui kõik pinnad on värvitud ja kuivanud saad lisada veel kaunistusi, nagu täpid maasikatele, või maasikaõitele kontuur ümber. Vahepeal lase värvidel kindlasti kuivada, nad küll väga ei segune, kui kindlam on, kui lilleõis on ära kuivanud ennem südamiku maalimist.

7. Kui kogu maalimistöö on tehtud, jäta kott kuivama 24 tunniks ja seejärel triigi kotti mõlemalt poolt 3 minutit.

Värvitud poolele pane peale mingi kangas, või köögirätik, et mitte värvi üle triikida.

Ja ongi valmis. Nüüd aseta kott enda ette lauale ja … imetle on kätetööd !!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s