Tekstiilivärvidega seelik


Kui Craftwerki projekti raames ilmus tähelepanuväärne õpetus pluusi tekstiilivärvidega tuunimiseks, võis arvata, et hoogustub õunte lõikumine ja poest saavad otsa sobva suurusega porrulauguvarred. Nad tegid seda jälle: tantsud porrulauguga ja karta on, et enne uut porruhooaja algust salati tegemiseks ei jäägi midagi.

Õnneks on olemas alternatiive korduvkasutatavate sabloonide näol.
Kasutatav värv on hea katvusomadustega Setacolor Opaque, millel on olemas ka läbipaistev ja metallikefektiga variant. Taustal paitvad siidivärvid šabloontrükiks hästi ei sobi, sest on hästi vedelad ja valguvad laiali. Siidivärvi puhul tuleb kindlasti kasutada värvi paksendajat.Aseta sabloonid riidele. Neil on kleepjas tagapool ning selliseks jävad nad ka peale korduvat kasutamist. Vajuta šabloon hästi siledalt, suru kinni, sest muidu valgub värv ebavajalikesse kohtadesse ja pilt ei omanda selgeid kontuure.Värvi on mugav kanda pinnale švammiga või švammpintsliga. Väikeste šabloonide puhul peab olema ettevaatlik, et värvine švammipind ei määriks riiet mujal, kui vaja. Tupsuta ettevaatlikult vaba kangapinda. Värvikiht võibolla päris õhuke ja seda ei ole vaja veega lahjendada. Vesine värv valgub laiali ja pilt jääb ebamäärane plekk. Kasutatud šabloonidelt pese kohe maha neile jäänud värv.
Kuivanud värv võib oodatust ootamatult erineda, olles heledam, kui peale kandes. Igal juhul kinnita värvitud motiivid triikrauaga keskmisel kuumusel. Setacolor Opaque muutub suhteliselt püsivaks ka ilma kuumutamata ning kannatab masinpesu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s