Geelküünal viimase hetke kingituseks


Geelküünal on väga mugav ja kiire küünal. Suures osas seepärast, et ta tahkub oluliselt kiiremini kui parafiiin või sojavaha. Lisaks veel võimalus läbipaistev geel ära kaunistada.
Igasuguseid anumaid saab kasutada: nii neid, kus juba kunagi on küünal sees olnud kui täiesti teistsuguseid – bioloogiaklassis üle jäänud kolvid ja purgid, kus enne konnad piirituses ulpisid või kauneid margarita-pokaale või konjaki. Kuid sobivad ka lihtsad silindrid.
Esmalt tuleb geel veevannis üles sulatada. Geel sulab aeglasemalt kui parafiin või sojavaha ja vajab suuremat kuumust, vesi võib isegi lausa keeda. Kui kuumust on vähe, jääb geel venivaks ning teda on raske valada.
Aseta kaunistused klaasi, pane paigale ka taht, toestades näiteks pliiatsitega vms. Seejärel vala klaasi vedel geel ja lase tahkuda.

Geelküünla sisse sobib lõhn ka. See ei muuda küünalt häguseks, välja arvatud juhul, kui vedelat geeli palju segada. Segamisel tekivad geeli sisse õhumullid ja läbipaistvus kaob. Küünla põlemisomadusi see ei vähenda ja võimalik, et just need mullikesed teevad küünla kenaks. Lõhnatilgad võib küünlageeli sisse tilgutada valamise ajal. Ja samamoodi ka kaunistused – kas korraga kõik enne geeli valamist anuma põhja laduda või jupikaupa, kihtidena tahkunud geelile asetades.
Kõige toredam on geelküünalt teha muidugi kambakesi – kaunistusi saab omavahel kombineerida ja vahetada, küünlalõhnu saab omavahel jagada ning ega hea seltskondki pole kõige tähtsusetum, pigem just see kõige olulisem. Need illustreeriva tähendusega (mobiilipildid kehvas valguses) ongi just ühe toreda käsitööringi küünlateoseltskonnahõngulised.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s