Mälestusi suvest – proovida siidiliimi


Kui siidiraami ega kuldsete kätega meistrimeest ei ole, aga tahaks ikkagi siidi värvida, aitab hädast välja siIMG_0015idiliim. Seda peab 2 minutit loksutama, seejärel pihustama siledale pinnale, oodata 5 minutit ja siid siledalt liimisele pinnale paigutada. Liimikiht on kui õhuke kummiliim, mürgine – sisse hingata ei tasu ja lastest tuleb ka eemale hoida. Müügil on ta aerosoolina, mistõttu ei saa seda postipakiga saata.

Valisin aluspinnaks vana akna. Esialgne mõte suurt vineertahvlit kasutada, kukkus läbi, sest liim imendus poorse vineeri sisse ega moodustanud kinnitumiseks piisavat liimikihti. Siiski on ka aken raske ja kohmakas, üks sobivas suuruses tükk pleksiklaasi oleks parim alusmaterjal.
Siidi pakkevoldid või kortsud tuleks enne välja triikida, siis on oluliselt kergem.IMG_0018 Kui kangas jääb pinnale kortsu, saab teda lahti tõmmata ja kortsud välja siluda. Liikudes ülevalt alla, pole see eriti keeruline ka, kui vaid kangas ei ole pikem kui aluspind. Kui kangas ei kleepu, jäi ooteaeg lühikeseks, soovitav ooteaeg on 5 minutit.

Värv jääb kangale väga hästi, riidekiudu mööda liikumist või omavahel segunemist ei takista miski. Aknaraam oli värvimise ajal horisontaalasendis.

Peale joonistuse valmimist ja kanga eemaldamist saab liimikihi veega maha pesta. Siidi tagumine külg on veidi liimine, kuid see eemaldub pestes. Kuivanud Setasilk (Pebeo) pestes maha ei tulnud. IMG_0020

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s