Palju õrna mohäärlõnga…


…heegeldada sellest saalomoni sõlmes rätik või kududa haapsalu sall? Vahel juhtub, et kumbagi ei taha teha. Ja siis sünnib hoopis teistsuguseid rätikuid. See siin on ühtaegu nii õrn, elegantne kui soe. Sai kiiresti valmis – mis pole üldse ebaoluline aspekt ühe kudumistöö juures.

PA010267PA010262

Õrnale mohäärile on abiks tulnud tagasihoidlik ja peenetundeline, kuid samas omamoodi efektne abilõng. Selles rätis helesinine, mis moodustab säravad triibud., kuid kasutada võib ka nt sädelevat paellõnga.

Kudumisõpetus:

Alusta räti kudumist varrastega nr 5  laiema serva keskjoonelt, kasvatades kolmnurga moodustamiseks igal teisel real servades ja keskjoonel silmuseid juurde (kummaski servas 1 silmus, keskmise silmuse ees ja taga samuti 1 silmus, kokku 4 silmust rea kohta).

Triibustiku loomiseks  alusta kudumist valitud põhilõngaga, koo 7 rida, ning võta seejärel kudumisse lisalõng, järgmised 7 rida koo kahe lõngaga, seejärel jäta lisalõng  kõrvale ja koo taas 7 rida põhilõngaga. Ning siis jälle kaks lõnga koos.

Rätiku alumist serva ilmestab äärepitsi imiteeriv volang.  Selle jaoks tuleb soovitud pikkuseni jõudmisest järgmisel real kasvatada igast 7 silmusest välja viis uut silmust ning kududa need tagasireal pahempidi läbi. Et serv rulluma ei kipuks võib kogu volangiosa kududa ripskoes (nii edasi- kui tagasirida mõlemaid parempidise töövõttega kududes).

Koo volang nii pikaks, kui lõnga jätkub ja kas teha seda põhilõngast või abilõngast või mõlemaga korraga, see jääb täiesti iseenda otsustada.

Advertisements

2 thoughts on “Palju õrna mohäärlõnga…

  1. Tere, imeilus sall, sooviksin ka endale sellist kududa, kuid olen alles väga algaja. kas oleks võimalik selle salli täpsemat õpetust saada, kui palju pean silmi üles looma ja ei saa aru ka sellest alustamise kohast, et kui pean “alustama laiema poole keskkohast ja silmi juurde kasvatama” vot jääb aru saamatuks, aga noh algaja alles. Oleksin väga tänulik kui saaksin täpsemad juhised salli kudumiseks.
    Tänan Piret.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s