Kuidas kasutada seebikalkulaatorit


Kuna seebiretseptis koostisosade vahetamine võib olla vajalik, aga seda umbes tehes ohtlik, tasub abi otsida seebikalkulaatorist. Seebis kasutatavate komponentide osatähtsuse ja koguse järgi arvutatatakse kalkulaatori abil ka vajalik seebikivi ja vee kogus. Seebivalmistaja peab silmas pidama ka seda, kui suur võiks olla mõne soovitud õli või rasva osatähtsus seebiretseptis. Näiteks greipfruudiseemneõli soovitatakse kasutada mitte üle 5% mahust. Samas on see väga hea looduslikku päritolu säilitusaine.

www.soapcalc.com kasutamine on lihtsaks tehtud – seebiretsepti sisse pandavaid koostisosi saab pikast nimekirjast valida hiireklikiga. Valitud õli või rasv ilmub kõrvalolevasse tulpa, eksituse korral saab selle sealt ka eemaldada, klõpsutades “-” märgil. Rohelistesse lahtritesse võib arve ise kirjutada, valgetesse ilmuvad need automaatselt.
Kõige üleval on lehel näha valikud, alusta esimesest ja liigu edasi:
1. Millist leelist kasutatakse: vali NaOH, kui kasutad Hobipunktist ostetud seebikivi.
2. Milliseid mõõtühikuid kasutada: grammides on vast kõige kodusem, kuigi mõnedel kaaludel on võmalik näha raskust nii grammised kui untsides.
3. Järgmiseks tuleks valida retseptis kasutatava vee osatähtusus. Esialgu on sellena defineeritud 38% ja see on ka kindla peale minek ning ega muuta pole vajagi. Vee osakaalust sõltub ka seebi tahkumise aeg.
4. Superfatting – siin arvestatakse, kas seep on väga pehme, niisutav ja toitev või natuke vähem, sellele vastavalt kalkuleeritakse seebikivi kogus.
5. Fragrance – lõhna koguseks soovitatakse 50 g ühe kg kohta või pisut rohkem/vähem.
6. Õlid ja rasvad: seebiretsepti sisse saab koostisosi valida kas %-na või grammides.
7. Vajuta nupule – kalkuleeri ja
8. Vajuta nupule trüki retsept – nüüd ilmuval lehel näed kõike seebi retsepti kohta, kaasa arvatud selle retsepti järgi valmistatava seebi omadusi.
See juhis on lühim, pikemalt ja täpsemalt saab alkulaatori kohta infot selle abifailist

The Sage kalkulaatori puhul on sammud samalaadsed, ehk pisut lihtsamal kujul läbi astutavad, ja ka antav retsept on tõnäoliselt hästi kasutatav, kuid seebi omaduste kohta lisainfot ei anta. See-eest on seebivalmistajal võimalus valida, millist vedelikku ta seebikivi lahustamiseks kasutab ning näidatakse soovitavale seebikonsistentsile vastav seebikivi kogus – punastel ridadel olevad kogused on ebasoovitavad ning rohelised ja sinised kasutuskõlblikud.

Esimene video http://www.soapcalc.com kasutamisest siin
ja teine http://www.thesage.com samuti siin:

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s