Küünla valamine – pallküünal


Kandilisi küünlaid saab valada igasugustese kandilistesse asjadesse. neid leidub kodus enamasti ikka. Kodusest majapidamisest pallikujulise  vormi leidmine läheb raskemaks. Ja kui leiabki sellise, siis sealt valmis küünla kätte saamine võib olla võimatu.
Sellise suure palli saamine lahtikäiva vormiga oli lihtne. Üks nõks siiski sealjuures on – vorm tuleb kindlasti enne ära õlitada, vormi pooled peavad olema hästi tihedalt koos, kuid nagasid ei soovita kohakuti keerata. Vormi on lihtsam avada, kui ülemise ja alumise vormipoole nagad on erinevates kohtades. Ja toatemperatuuril tahkumiseks tuleb aega anda.IMG_0126

Küünla materjaliks on steariiniga parafiin – küünlavormi vaha, kasutatud taht sai kastetud samasse vahasse. Kui tahad saada siledat ja läikivat küünalt, vala vaha vormi väga ettevaatlikult, et ta juba valades vormi külgedel ei hanguks. Joonelise mustriga küljed saad küünlale siis, kui valad pisut vaha vormi külgedele hanguma ja seejärel ülejäänud vaha vormi. See võb juhtuda ka kogemata, küünla põlemisomadused seeläbi ei kannata.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s