Vanniõli kakaovõist


Kui seebi tegemisest jääb parasjagu natuke kakaovõid üle ja saialilled ka parasjagu õitsevad, siis on just hea aeg teha vanniõli. Üle keha kreemitamine on muidu keeruline, aga vannis pääseb vette sulanud kakaovõi ligi kogu nahapinnale.

IMG_0120

Need siin on tehtud oma aia saialilleõitest (sees on ka kummeliõied), kakaovõist ja kookosrasvast koos natukese kitsepiimapulbriga.
Värskelt korjatud saialilleõied kuivatasin ja noppisin õisikutelt kroonlehed. Kummeliõied hõõrusin peo vahel peeneks. 50 g kakaovõid ja 10 g kooksrasva sulatasin pehmeks, lisasin 1 tl kitsepiimapulbrit ja ylang ylang lõhnatilga. Lilleõielehed puistasin vormidesse ning valasin vedeliku neile peale. Osa õielehti jäi välja ka, aga need vaid kaunistavad kogu seda ilu. Seejärel külmkappi tahkuma ja üsna kohe võib mina vanni nautima.

Kaks lõiku vanni peale tundus täitsa paras kogus.

Advertisements

2 thoughts on “Vanniõli kakaovõist

  1. […] asju üle ja siis kiikasin Hobipunkti ideepanka, seal oli tehtud sarnaseid – vannipallid ja vanniõli. Mina ei pannud kihisemismaterjali, vaid ainult õlid-rasvad-lõhna. Proovisin ise juba vannis ära […]

  2. […] asju üle ja siis kiikasin Hobipunkti ideepanka, seal oli tehtud sarnaseid – vannipallid ja vanniõli. Mina ei pannud kihisemismaterjali, vaid ainult õlid-rasvad-lõhna. Proovisin ise juba vannis ära […]

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s