Savidest


Hobipunkti seebilisanditena müüdavad Argiletz savipulbrid on peeneteralised, aastatuhandeid laagerdunud vanadest mineraalidest jahvatatud pulbrid. Savi põhiline hea omadus on absorbeerimisvõime ja seda saab ka kosmeetikas ära kasutada. Argilez savid on lisaks sellele ka tervendava ja sügavpuhastava toimega.savi

Savi kasutatakse maskide, seepide ja puudrite valmistamiseks.  Väga täpselt ei ole teada, kui efektiivne on savi seebis, kuid seebivalmistajate kogemuse põhjal annab ta edasi suure osa oma puhastavast ja pinguldavast toimest, sobides hästi habemeajamisseebi koostisesse. Puhast eestimaist sinisavigi on kasutatud seebina – sel teatakse olevat  nii  liigesevalu eemaldavaid omadusi kui puhastamisvõime, kosmeetikumide valmistamiseks kasutatakse siiski maailma tuhandetest savisortidest vaid umbes poolt tosinat puhastatud ja kontrollitud sorti.  Savi seob niiskust ja kuvatab nahka, seega peaks ta hästi sobima eelkõige rasusele nahale.

Seebile savi lisades tuleks seda teha enne lõhna lisamist ja arvestada 1,25 – 2,50 ml savi 250 – 500 ml seebimassi kohta.

Rohelise savi pulber on sageli rasusele nahale mõeldud näomaski koostises, sest ta stabiliseerib rasu eraldust ja puhastab nahka. Pulber sisaldab mitmeid mineraale: oksiide, magneesiumit, kaltsiumit, potassiumit, dolomiiti, manganeesi, fosforit, vaske ja seleeniumit. Seebilisandina värvib ta seebi õrnalt rohekaks ja annab sellele hea tekstuuri.

Roosat savi loetakse sobivamaks kuiva tundliku naha pehmendamiseks ja puhastamiseks ning tehakse sellest näomaske ja kehakoorijaid, seebi värvib roosa savi õrnalt roosakaks.

Helesinine savi on pigem valge, see on kõige pehmem ning sobib noorele tundlikule nahale. See savi imab lõhnu, olles seega ideaalne näiteks deodoreeriva puudrina. Seda savi kasutatakse ka näomaskide tegemiseks ja kuivsampooni valmistamiseks.

Savi abil valmista näomask:

Gracefruiti kuiv mangomask

  • 40% helesinist savi
  • 30% mangopulbrit (asenda see näiteks mustsõstrapulbriga, saad hoopis mustsõstramaski)
  • 30% jogurtipulbrit
  • Sega koostisosad kausis kokku. Segu pane purki või toosi. Segu maskiks muutmiseks võib igaüks valida ise endale sobiva vedeliku, näiteks segada segu vedelamaks sooja vee, piima või jogurtiga.  Segamisvedelikuks sobivad ka aloe vera mahl või mõni puuviljamahl. Näole kandmiseks peab mass olema pehme pasta konsistentsiga.
    Kanna pasta näole, oota 10 – 15 minutit ning loputa veega maha.
Advertisements

One thought on “Savidest

  1. […] Juhuslikult jäi silm peale, et augustis müüb Hobipunkt soodushinnaga (20.-) jogurti-, mango- ja kitsepiimapulbrit, mida saab hästi kasutada isevalmistatud kosmeetikatoodetes nagu maskid, vannipulber, koorijad ja seebid. Ühtlasi leiab nende kodukalt mõne asjakohase retsepti. […]

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s