Haapsalu salli raamatu esitlusel


Pühapäeval koos suvega ilmus Haapsalu Salli raamatP6211592 ja ka Hobipunkt oli kohal seda sajandi sündmust tunnistamas. Muidugi oli seal palju rahvast, palju salle ja pärast ka palju raamatuid, mida üha juurde ja juurde toodi, et kirglike pitsikudujate soovid täidetud saaks.
Epp Maria galerii oli selleks ürituseks suurepärase hõnguga paik.
Raamatud on nüüd ka müügis, Hobipunktistki saab neid soetada hinnaga 295 krooni.

IMG_0046

Tunnustati ja tänati kõiki raamatu tegemises osalenuid ja pildil olnuid, kujundajate ja fotograafideni välja. Pildid raamatus on tõesti kenad. Salli ja salli kudumise ajaloo osa samuti. Lisaks aga on raamatus ka ju mitu-mitu sellist pitsikirja, mida seniilmunud pitsiraamatuis pole kunagi olnudk. Näiteks imetore lumepallikiri või Evelin Ilvesele kootud lillekiri ja ohtrad variatsioonid lehekirju, millele kõigile on oma nimed antud. IMG_0047
Meeleolu ja ilm ja kõik sobisid suurepäraselt. Haapsalust ära sõites raamtut lehitsedes haaras rahutus sõrmi ja kibeles kudumisvarda järele. Nostalgiliseks pitsimõtiskluseks. Eks ütle ju raamatu sissejuhatuseski Aidi Vallik: ja nii, nagu sallgi, nii on ka linn jäänud mingi osaga endast pidama kuskile 19. sajandi lõppu, idüllilisse ilmasõdade eelsesse aega, kus 20.sajadi suured julmused ning kaos olid inimesele veel kujuteldamatud ning kus meedia ega autod ei kiirustanud tagant igapäevast elutempot. Kindlasti mõtleb tänapäeval nii mõnigi stressis rabeleja vahel nende kadunud aegade peale ja laseb oma hinges riivata ebamäärasel igatsusel taolise rahu ja aeglase kulgemise järele.
IMG_0044

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s