Kitsepiimaseebitegu


img_0020Selles seebis on koos läbipaistmatu seebimass (500 g), kitsepiimapulber, kookosvõi, söepulber (puudersuhkrutaolise konsistentsiga) ja metsapähkli aroomiõli. Siin peab jälgima pakendil antud mahuosa ja seebimasi suhet – selle piiri ületades vahutab seep vähem, kui tahaks. Inspireerituna Saponifier lehelt nähtud swirlitud seepidest, tahtsin saada kahevärvilist ja siis veel kihilist ka samal ajal.
Jagasin seebimassi kolme ossa. Ühe osa segasin kitsepiimapulbri ja söega ning massi soojendamise ajal jätsin sinna mõned sulamata tombud (see on hallikas kiht, mille sees avalduvad üksikud valged “merekivid”), teise kookosvõi ja söega (see on must osa) ning kolmas jäi ilma lisanditeta valge mass.
Lameda vormi põhja valasin korraga kahel käel (suure lapse abiga) valget ja musta massi, joad kõrvuti jooksmas segunesid nad isetahtsi ja mitte igalt poolt, sestap siis huvitav muster. Peale selle kihi hangumist valasin samasse halli, tombukestega massi ning kõige peale valge kihi.

Mustrini jõudsin siis, kui seep sai vormist välja võetud ja käepärasteks tükkidesks lõigatud.

Selle seebi vaht on tihe ja kõige mõnusam  nuustikule hõõrudes, mitte otse keha seebitades. Söepulber tundub hirmutava lisandina, aga pesemisel ta siiski ei määri, vaid vaht on kohati kergelt hallikas.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s