Saalomoni sõlmkiri


 Saalomoni sõlmkirja heegeldamist võib alustada kas heegelahelaga või tehagi serv sõlmkirjana.

Sõlmelise serva jaoks alusta algsilmusest ahelsimuse välja heegeldamisega. Venita ahelsilmus 1 – 1,5 cm pikaks (joonis1).

Võta lõng nõelale ja tõmba läbi pikaks venitatud silmuse.

Heegelda läbi viimati tekkinud aasa (vasakpoolseima lõnga alt läbi kinnissilmus. Üks sõlm on nüüd valmis.

ss3.jpg

ss4.jpg 

ss5.jpg

Alustamiseks heegelda paarisarv sõlmi. Järgmist rida heegeldama asudes võid rea kõrguseks heegeldada heegelahela või sobiva pikkusega saalomoni sõlme. Rea lõpetamiseks võid kasutada sambaid või  pikaks venitatud kinnissilmust.

Alltoodud skeemil on edasirida määrgitud musta ja tagasirida punase värviga. Ühe ovaaliga on märgitud üks sõlm. Kuusnurgad tähistavad kinnituskohti (lille südamik).

Alusta 1. rida(mustaga) kuue sõlmega. Keera töö ringi ja tee rea kõrguseks 4 ahelsilmust (kui sõlmed on pikemad, tee rohkem silmuseid) Alusta teist rida ühe sõlmega, kinnita see eelmise rea lille “südamikku”. Tee kaks sõlme ja kinnita see ülejärgmise sõlme külge südamikuks. Korda veel üks kord. Tee nüüd üks kahekordne sammas rea lõpetuseks ja kinnita see algsilmusesse. Alusta kolmandat rida kahe sõlmega, kinnita see eelmise rea teise sõlme külge südamikusks, tee 2 sõlme, kinnita ülejärgmise eelmise rea sõlme külge. Korda veel üks kord. Jätka heegeldamist vaheldumisi 2. ja 3. rea skeemi kohaselt.solomon1.jpg

 Saalomoni tehnikas heegeldatud salli võib alustada ülevalt või alt. Kuna kahanduste tegemine on hõlpsam, on ülevalt alustamine lihtsam. Alt alustades on eeliseks jälle see, et salli võib lõpetada just siis kui lõng otsa saab.

salomon2.jpg

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s